Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
click on ad to close
180 Shikimet
The Avengers

The Avengers

Some assembly required. Apr. 25, 2012 (USA) 143 Min. PG-13
Vleresimi juaj 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Joss Whedon
Director

Kasta

Robert Downey Jr. isTony Stark / Iron Man
Tony Stark / Iron Man
Chris Evans isSteve Rogers / Captain America
Steve Rogers / Captain America
Mark Ruffalo isBruce Banner / The Hulk
Bruce Banner / The Hulk
Scarlett Johansson isNatasha Romanoff / Black Widow
Natasha Romanoff / Black Widow
Jeremy Renner isClint Barton / Hawkeye
Clint Barton / Hawkeye
Clark Gregg isAgent Phil Coulson
Agent Phil Coulson
Cobie Smulders isAgent Maria Hill
Agent Maria Hill

Përmbledhja

Nick Fury kryetari i S.H.I.E.L.D mbledh së bashku një skuadër superheronjsh për të shpërtuar tokën nga Loki dhe ushtria e tij…
Titulli origjinal The Avengers
Vleresimi i IMDb 8.1 1,003,301 votes
Vleresimi i TMDb 7.3 8574 votes