1997

Dobermann
0

Dobermann

1997
Dobermann
Doberman është një kriminel i cili mori armën e tij të parë në momentin kur pagëzohej, kur rritet drejton një bandë psikopatësh për të grabitur, por pasi grabisin një bankë gjërat ndërlikohen dhe ata ndiqen nga policia e Parisit...
0 /0
Anaconda
0

Anaconda

1997
Anaconda
Një ekip filmik i "National Geographic", merret peng nga një gjahtar i çmendur, i cili i merr ata me vete në kërkimin e tij për të kapur gjarpërin më të madhë vdekjeprurës në botë.
0 /0
Alien: Resurrection
0
Alien: Resurrection
200 vjet pas vdekjes së saj, Ellen Ripley ringjallet si një humane duke vazhduar të luftoj kundër disa alijenve të huaj.
0 /0
Liar Liar
0

Liar Liar

1997
Liar Liar
Një avokat gënjeshtar nuk mund të gënjejë për 24 orë për shkak të një dëshire të djalit të tij.
0 /0
Pardes
0

Pardes

1997
Pardes
Similar to the dual nation setting of Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995), Pardes (1997) takes a serious look at the lives of Westernized Non-Resident Indians (NRIs) in North America. Whereas Dilwale Dulhania Le Jayenge was about NRIs with Indian hearts, Pardes is about Westernized NRIs.) and hence the meaning of the title - "foreign land".
0 /0
Titanic
10

Titanic

1997
Titanic
Historia e një vajze shumë të pasur dhe një djali të varfer, të cilet takohen në anijen e cila bënte udhetimin e pare të saj. Historia e dashurise mes tyre dhe drama që fillon pas perplajses së Titanikut pas ajsbergut zë pjesën kryesore të filmit.
10 /1
Lolita
0

Lolita

1997
Lolita
Një profesor Britanik vjen në Amerikë për të dhënë mësim kërkon diku një dhomë me qira por vetëm pasi sheh vajzën 14 vjeçare të pronares, vendos të shpërngulet.Megjithëse e urren nënën, ai martohet me të pasi është e vemja mundësi t'i afrohet vajzës, e cila është shumë e pjekur për moshën e saj.Ata fillojnë një udhëtim së bashku, duke u ...
0 /0
Face/Off
0

Face/Off

1997
Face/Off
Për të nxjerr në pah një komplot grabitje, një agjent i FBI i nënshtrohet një operacioni, i cili përballet me identitetin dhe pamje fizike të një terroristi të pamëshirshëm.
0 /0
The Jackal
0

The Jackal

1997
The Jackal
Një snajper i burgosur i IRA-se është liruar për të ndihmuar qe të ndaloj një vrasës brutal, "te padukshëmin" ne përfundimin e punës se tij të ardhshme.
0 /0
Dil To Pagal Hai
8
Dil To Pagal Hai
The story of four lovers: Rahul, Ajay, Pooja, and Nisha. This Yash Chopra fantasy explores romance as the days go on, and who live in a really nice dream house while their dreams come true.
8 /2